سفارش لیبل چاپی ایران

سفارش لیبل چاپی چاپگر جوهر افشان پيزو نوعي چاپگر جوهرافشان هست که از سرهاي چاپگر حاوي کريستال هاي خاصي به کارگیری مي نماید که جريان الکتريکي به آن اعمال مي شود. اين منجر مي‌شود که کريستال‌ها منبسط شوند و جوهر را به يک زيرلايه وادار کند. هنگامي که جريان حذف مي شود، کريستال مجدد توده مي شود و جوهر را به درون سروصدا چاپگر مي کشد.

 

فناوري پيزو اکثر اوقات در ادامه چاپگرهاي جوهرافشان با کاراکتر وسیع يافت مي شود.

 

چاپگر جوهر افشان پيزو چطور فعالیت مي کند؟

چاپگرهاي جوهر افشان پيزو از تکنيک چاپ Drop-On-Demand (DOD) به کارگیری مي کنند، به اين معني که چاپگر جوهر را در ادامه محیط اي که در ادامه سروصدا چاپ قرار دارااست حمل مي کند. اين تکنيک چاپ به وسیله چاپگرهاي جوهرافشان حرارتي نيز به کارگیری مي شود.

 

براي به کارگیری از جوهر بر روي سطح، پرينترهاي جوهرافشان پيزو از اثر پيزوالکتريک به کارگیری مي کنند. اين اثر شامل ايجاد ولتاژ بر روي مرحله يک ماده پيزوالکتريک (به تیتر نمونه کريستال هاي پيزوالکتريک) با تغيير صورت آن است. در ادامه نتيجه، نازل چاپ به طور لحظه اي تغيير صورت مي دهد و فشار زيادي بر جوهر وارد مي نماید و منجر مي شود هد چاپ يک قطره جوهر را بیرون کند. آنگاه قطبيت ولتاژ برعکس مي شود تا جوهر از نازل جريان نداشته باشد.

 

دو وضعیت وجود دارااست که چاپگرهاي جوهر افشان پيزو جوهر را اعمال مي کنند: وضعیت خمشي و وضعیت برشي. در ادامه وضعیت اول، جوهر به وسیله يک انبساط دو طرفه از طريق نازل به بيرون از محیط کشيده شده و بیرون مي شود. وضعیت دوم به همين نتيجه مي رسد، صرفا به جاي آن از امواج فشار به کارگیری مي شود که انرژي کمتري مصرف مي کند.

 

پرينترهاي جوهرافشان پيزو چه مزايايي دارند؟

پرينترهاي جوهرافشان پيزو چندين مزيت دارند، به خصوص چنانچه آن ها را با چاپگرهاي جوهرافشان حرارتي مقايسه کنيم. اين مزايا شامل موردها زير است:

 

آنها نتايج چاپ با وضوح بالا را ارائه مي دهند.

آنها در دست گرفتن بيشتري بر صورت و میزان جوهر آزاد مي کنند.

آنها با چاپ ريز عالي هستند.

آنها عضو پسند میباشند و تنظيم آن ها بسيار آسان است.

کارتريج‌هاي آن‌ها را مي‌توان از هد چاپ قطع کرد و هر دوران که اضطراری باشد، جايگزين کرد.

آنها سريعتر و ارتفاع قدمت بيشتري نسبت به پرينترهاي جوهرافشان حرارتي دارند.

در مقايسه با پرينترهاي جوهر افشان حرارتي، آن ها با اشکال بيشتري از جوهرها سازگار هستند.

با وجود اين مزايا، چاپگرهاي جوهرافشان پيزو معمولا گرانتر از چاپگرهاي جوهرافشان حرارتي هستند. همچنين، برخلاف پرينترهاي جوهر افشان پيوسته، آن ها تمايل دارا هستند به جاي جوهرهاي حلال با خشک شدن سريع، با جوهرهاي مبتني بر آب به کارگیری شوند که منجر نماید شدن فرآيند چاپ مي شود.

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.